Dertigjarige BTG presenteert nieuwe toekomststrategie

De Branchevereniging Telecommunicatie Grootgebruikers (BTG) bestaat dertig jaar. De vereniging introduceerde op haar nieuwjaarsbijeenkomst op 14 januari een nieuwe strategie.

“De toekomst is mooi en biedt ons tal van fantastische kansen”, aldus de trendwatcher Richard van Hooijdonk, onder andere bekend van BNR-radio en RTL Boulevard, die als één van de sprekers tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van BTG fungeerde. Jan van Alphen, voorzitter BTG: “Wij bestaan dertig jaar, wat een prachtige mijlpaal betekent. En tegelijkertijd is het slechts het begin. BTG staat aan de vooravond van een mooie toekomst, waarin groei, samenwerking en ondernemingsenthousiasme onze deviezen zijn. De basis hiertoe hebben wij in 2015 gelegd, met onder andere een nieuwe strategie en innovatieorganisatie. Deze gaan wij met onze leden en alliantiepartners verder vorm geven.”

Dertigjarige_BTG_ontvouwt_nieuwe_toekomststrategie-RichardvanHooijdonk-JanvanAlphen

De afgelopen dertig jaar

BTG is in de afgelopen dertig jaar onder andere de initiator geweest van de invoering van 088-nummers en heeft het voor grote organisaties in Nederland service- en inkoopbundeling op het gebied van telecommunicatie en IT gerealiseerd. De branchevereniging is daarbij een proactieve participant in de dialoog met de overheid als het gaat om ICT-gerelateerde zaken, zowel op Nederlands als Europees niveau.

BTG-voorzitter Van Alphen geeft aan dat er op het gebied van nieuwe activiteiten het nodige op de rol staat. “BTG heeft zich in de voorgaande jaren met name gericht op de optimalisatie van reguliere ICT-dienstverlening. Binnen de onlangs opgerichte Innovatie BV werken wij aan de realisatie van oplossingen, producten en diensten, waarbij een ledengebundelde vraag uitgangspunt vormt om marktimperfecties in te vullen: zaken waar voor onze leden nog geen adequate dienst of product voor bestaat. Hierbij zoeken wij bewust de randen van het mogelijke op. Dit is best spannend, omdat de vereniging hiermee scherper positie neemt binnen de markt, die hiervoor nog niet altijd klaar is. Men ziet nog vaak te veel beren op de weg en deze moeten we wegwerken. BTG ziet dit duidelijk als één van zijn kerntaken.”

Marktimperfecties

Volgens Van Alphen zijn er al de nodige marktimperfecties geïdentificeerd: “De opkomst van The Internet of Things leidt er bijvoorbeeld toe dat alleen al in Nederland miljoenen apparaten met elkaar verbonden gaan worden via mobiele netwerken. Het feit dat er in het merendeel van die apparaten een simkaart zit, stellen grote organisaties voor de nodige problemen als er van telecomaanbieder moet worden gewisseld. De ketendienstverlening moet tevens worden ingericht en de indoordekking moet worden geoptimaliseerd. Een e-Sim die telecomprovider afhankelijk is, zou een aanzienlijk deel van die overstapproblemen kunnen oplossen. Een dergelijke simkaart, inclusief de bijbehorende dienstverlening, zijn wij nu aan het ontwikkelen. Binnenkort starten we met een Proof of Concept, waarbij het fantastisch is om te zien dat zowel onze partners als leden deze strategische samenwerking omarmen. Dat is beslist een noodzaak om de disruptieve ontwikkelingen creatief het hoofd te kunnen bieden.”

Lees ook
Van arbeidsgedreven aannemer naar softwaregedreven aannemer

Van arbeidsgedreven aannemer naar softwaregedreven aannemer

Ons ultieme doel: Total connectivity, voor iedereen, altijd en overal. Optimale connectiviteit tot op de laatste vierkante centimeter. Een ambitieus statement dat terug te lezen is op de website van VolkerWessels Telecom maar dat ook regelmatig wordt gemaakt door Jos Geerts, manager inkoop, logistiek en innovatie bij dit oerhollandse bedrijf.

Voiceworks introduceert Cloud Contact Center en Conversational AI

Voiceworks introduceert Cloud Contact Center en Conversational AI

Voiceworks introduceert twee nieuwe oplossingen voor klanten om hun klantcontact en klantenservice-aanbod naar een hoger niveau te tillen. Met de oplossingen Cloud Contact Center en Chat Conversational AI (artificial intelligence) kunnen klanten de hele dag, elke dag van de week bereikbaar zijn op alle mogelijke kanalen.

GTT lanceert Cloud Connected PSTN-dienst voor Cisco Webex op wereldwijde Tier 1 IP-netwerk

GTT lanceert Cloud Connected PSTN-dienst voor Cisco Webex op wereldwijde Tier 1 IP-netwerk

GTT Communications, Inc. toonaangevende internationale leverancier van cloud networking voor multinationals, kondigt vandaag de lancering aan van zijn Cloud Connected PSTN-dienst voor Cisco Webex Calling.