A3 Forecast Solutions en Darwin Retail Solutions: Snel.com is deel van ons team

A3 Forecast Solutions en Darwin Retail Solutions uit Mijdrecht leveren planningssoftware. Het eerste bedrijf richt zich op de wholesale-markt en het andere op de retailmarkt. Daarmee is men inmiddels meer dan vijftien jaar zeer succesvol. De software is voorheen vooral als een lokale installatie geleverd, tegenwoordig ligt de nadruk op een SaaS-oplossing en daarvoor maakt men gebruik van Snel.com.

Focus fashion markt

a3forecastsolutions.com.400370.png

Debby Zwetsloot, software consultant bij A3 Forecast Solutions: “Met twee aparte ondernemingen en software oplossingen zijn we van oorsprong gefocusseerd op de fashionmarkt, kleding, schoenen en accessoires.

Zowel de wholesale partijen als de retailers in deze sector werkte men vooral met spreadsheets. Dat biedt te weinig informatie om goed te kunnen sturen op een betere balans tussen voorraad en inkoop. Daarnaast vergt het te veel tijd en het is lastig in te spelen op seizoensgebonden fluctuaties.”

 

Al die beperkingen zijn verleden tijd bij het gebruik van het software pakket van A3 Forecast Solutions wordt. Er is real time overzicht van voorraden en aanbod. Dat zorgt voor betere processen en onder de streep tot een aantoonbaar hoger rendement.

“Wat voor de wholesale-markt geldt, gaat uiteraard ook op voor het retailkanaal,” zegt Hein Vendrik, eveneens software consultant, maar dan bij Darwin Retail Solutions. “Ook wij leveren een softwarepakket dat de traditionele spreadsheet vervangt en zorgt voor een volledige integratie met achterliggende ERP systemen.”

Van lokaal naar SaaS

Beide softwarepakketten werden tot enkele jaren geleden primair lokaal geïnstalleerd en remote beheerd. Tegenwoordig is de vraag naar de SaaS variant veel groter. Dat komt enerzijds doordat de gebruikers van de pakketten zelf steeds minder hardware in huis hebben. Anderzijds is het beheer van bijvoorbeeld de onderliggende databases en de users steeds complexer en daarmee tijdrovender geworden.

darwinretail.com-400270.png

Shortlist

“We zijn vier jaar geleden op zoek gegaan naar een partij die voor ons de SaaS oplossing kon hosten,” legt Debby uit. “Ik ben heel praktisch begonnen met het opsommen van de eisen die voor ons en onze klanten belangrijk zijn. Daarom zijn bijvoorbeeld providers afgevallen die het platform niet in Nederland hebben staan, want onze klanten hebben de data het liefst binnen de landsgrenzen. Het was voor ons belangrijk dat de supportafdeling lokaal moest zijn en niet ergens aan de andere kant van de wereld. Op basis van onze shortlist zijn we uitgekomen bij Snel.com. Het idee was eerst een test te draaien en zien hoe iedereen dat bevalt.”

“Je moet daarbij weten dat we als Darwin Retail Solutions ook al enige ervaring hadden met het extern laten hosten,” geeft Hein aan. “Maar van die provider wilden we afscheid nemen. Onze eisen waren dus ook gebaseerd op ervaringen.”

Werken als een team

Wat bedoeld was als een test, is naadloos overgegaan in samenwerking waar men nog steeds erg tevreden over is. Volgens Hein werkt men veel meer als een team samen, dan dat het een klant-leverancier relatie is. Debby vult hem aan. “De afspraken die we hebben zijn duidelijk. Een deel van de capaciteit die we afnemen hebben wij zelf nog in beheer, een ander deel doet Snel.com voor ons. Daar is nooit verwarring over. Commercieel gezien is het voor ons ook interessant een echt managed server aanbod te kunnen doen. Je ziet toch dat bepaalde klanten daar naar zoeken.“

Weten wat je aan elkaar hebt

Hein merkt nog op dat ze in al die jaren nog nooit bij elkaar op bezoek zijn geweest. “En toch weten we precies wat we aan elkaar hebben. Vanuit Mijdrecht en Rotterdam werken we als een goed geoliede machine samen. Dat is een wereld van verschil met wat we voorheen hebben ervaren. Met het type klant dat wij bedienen is snel handelen extreem belangrijk, daar moet je niet afhankelijk willen zijn van een dienstverlener die met een ondoorzichtig ticketsysteem werkt. Snel.com neemt de telefoon op en houdt ons op de hoogte. Zo hoort het en dat is exact wat onze retail- en wholesale klanten ook van ons verwachten.” 

Debby geeft aan dat dat wellicht ook de reden is waarom ze nog nooit bij Snel.com op de koffie zijn geweest. “Het gaat allemaal zo goed dat er geen reden is voor een gesprek op locatie. En toch weten we precies van elkaar wie waarvoor verantwoordelijk is en welke expertise heeft. Zoals Hein al zei, Snel.com is eerder deel van ons team, dan dat het een externe leverancier is.”

Lees ook
FIWARE en iSHARE Trust framework harmoniseert met Gaia-X en DSBA technologie

FIWARE en iSHARE Trust framework harmoniseert met Gaia-X en DSBA technologie

Het i4Trust programma benut FIWARE components en het iSHARE Trust framework evolueert om op één lijn te zitten met harmonisatie van technologie van Gaia-X en DSBA.

Britse supermarktketen Asda transformeert transportactiviteiten

Britse supermarktketen Asda transformeert transportactiviteiten

Dassault Systèmes gaat Asda, de op twee na grootste supermarktketen in het Verenigd Koninkrijk, helpen om de transportactiviteiten te transformeren. Asda zal hiertoe gebruikmaken van de krachtige plannings- en optimalisatiemogelijkheden van Dassault Systèmes. Hierdoor wordt de efficiëntie en de duurzaamheid verder verbeterd en kan Asda op eenvoudige...

Leaseweb: helft van de Britse IT-professionals heeft minder vertrouwen heeft in openbare cloudproviders

Leaseweb: helft van de Britse IT-professionals heeft minder vertrouwen heeft in openbare cloudproviders

Leaseweb Global, een toonaangevende leverancier van hosting- en clouddiensten, heeft vandaag de resultaten gepubliceerd van een onderzoek waaruit blijkt dat ruim de helft (55%) van de Britse IT-professionals minder vertrouwen heeft in openbare clouddiensten dan twee jaar geleden. Dit hangt samen met uitdagingen rondom gebruikskosten, migratie en klantenservice.